Hakkımızda

Fatsalı iş adamı Ali Eriş tarafından 1920 yılında kurulan ERİŞ, adını ilk olarak tahıl ticaretiyle Türkiye’ye duyurdu. 1950’li yıllarda ikinci nesli temsil eden Ali Eriş ise tahıl ticareti yanında, fındık işleme fabrikası yatırımıyla fındık ihracatına yönelerek büyük başarılar kazandı. 1974 yılına gelindiğinde ise ilk un değirmeni yatırımını gerçekleştiren Eriş, bugünkü en önemli iş kolu olan un sektöründe faaliyet göstermeye başladı. İlk günden itibaren kaliteden ve hijyenden ödün vermeden üretim yapan Eriş, bugün Eriş Un markası altında 5 kıtada 50’den fazla ülkeye satış yapan Türkiye’nin lider un ihracatçılarından biridir.

2013 yılına gelindiğinde ERİŞ, ürün portföyüne yepyeni bir ürün ekledi; Türkiye’nin ilk yerli Noodle markası olan NUDO’yu tüketicilerle buluşturdu. Güvenilir ve Helal Gıda kriterleriyle üretimi gerçekleştirilen NUDO, GİMDES Helal Gıda Sertifikasına sahiptir. Yapay koruyucu, yapay tatlandırıcı ve MSG (Monosodyum Glutamat) gibi katkılar içermemektedir. ERİŞ, NUDO için oluşturduğu üretim proseslerine bağlı kalarak 2022 yılında ikinci markası DUDOMİ’yi noodle pazarına sundu. NUDO daha premium bir damak tadına hitap ederken, DUDOMİ özellikle genç noodle severlerin beklentisine uygun olarak birbirinden iddialı ve lezzetli 6 farklı sos seçeneğine sahip.

ERİŞ’in üretim tesisleri ISO 9001 Kalite ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikalarına sahiptir. Bununla birlikte ERİŞ’in toptandan perakendeye kadar bütün ürünleri GİMDES Helal Gıda Sertifikasına sahiptir. Gıda sektöründe çalışmanın bir “vicdan işi” olduğuna inanan ERİŞ, bünyesinde bulunan şirketlerdeki tüm çalışanlarıyla “kendi sofrasına girmeyen hiçbir ürünü tüketiciyle buluşturmama” ilkesiyle hareket etmektedir.